Nepieciešama palīdzība?    Zvani 27333523    raksti: aa@aa.org.lv 

ENG
RU
Par AA

Anonīmie Alkoholiķi ir vīriešu un sieviešu sadraudzība, kurā viņi dalās savā pieredzē, spēkā un cerībās, lai atrisinātu savu kopējo problēmu un palīdzētu citiem atveseļoties no alkoholisma.

Vienīgā prasība piederībai ir vēlēšanās atmest dzeršanu.

AA nav ne iestāšanās, ne dalības maksas; mēs paši sevi uzturam, pateicoties mūsu pašu ziedojumiem.

AA nav saistīti ar sektām, konfesijām, politiku, organizācijām vai iestādēm; neiesaistās diskusijās, ne atbalsta kādu lietu, ne uzstājas pret to.

Mūsu galvenais mērķis ir palikt skaidrā un palīdzēt sasniegt skaidrību citiem alkoholiķiem.

AA atveseļošanās programma ir atrodama mūsu rokasgrāmatā „Anonīmie alkoholiķi”.

anonimie alkoholikiNo priekšvārda, kas bija ievietots pirmā izdevuma pirmajā metienā 1939.gadā – MĒS, Anonīmie Alkoholiķi, esam vairāk kā simts vīriešu un sieviešu, kuri ir atveseļojušies no acīmredzami bezcerīga prāta un ķermeņa stāvokļa. Šīs grāmatas galvenais mērķis ir parādīt citiem alkoholiķiem: tieši kādā veidā mēs atveseļojāmies.

Sapulces

AA atveseļošanas programmas vienu daļu veido sapulces, kas notiek daudzās pasaules valstīs. AA sapulces var būt dažādas pēc formas, bet katrā no tām tu vari sastapt alkoholiķus, kuri stāsta par to, ko dzeršana ir nodarījusi viņu dzīvēm un personībām, ko viņi ir darījuši, lai sev palīdzētu, un kā viņi dzīvo šodien.

Nedaudz par sevi

Mēs esam vīriešu un sieviešu sadraudzība, kuri ir zaudējuši spēju kontrolēt savu dzeršanu un dzeršanas dēļ nonākuši dažādās nepatīkamās situācijās. Mēs cenšamies dzīvot pilnvērtīgu dzīvi bez alkohola, un lielākajai daļai no mums tas izdodas. Lai to spētu, mums ir nepieciešama citu AA draugu palīdzība un atbalsts.

AA atrodas vieta cilvēkiem ar visatšķirīgākajiem uzskatiem ticības vai neticības jautājumos, neatkarīgi no vecuma un sociālā stāvokļa. Mūs vieno kopīga problēma. Mēs uzskatām, ka no alkoholisma izārstēties nav iespējams. Mēs nekad nevarēsim atgriezties pie normālas iedzeršanas. Tas, cik noturīgi mēs būsim attiecībā uz alkohola lietošanu, ir atkarīgs no mūsu fiziskā, psihiskā un garīgā stāvokļa. Tādēļ, lai spētu saglabāt veselīgu dzīvesveidu, mēs apmeklējam sapulces, iegūstam jaunas zināšanas un pielietojam tās dzīvē. Turklāt mēs esam pārliecinājušies, ka mums palīdz palikt skaidrā tas, ka palīdzam citiem alkoholiķiem.

Anonimitāte

Anonimitāte ir visu mūsu Tradīciju garīgais pamats, vienmēr atgādinot, ka principiem jābūt svarīgākiem par personībām.

Kāds ir Anonīmo Alkoholiķu anonimitātes nolūks? Kādēļ uz to bieži atsaucas kā uz vislielāko Sadraudzības aizsardzību, kurai ir jānodrošina tās nepārtraukta pastāvēšana un izaugsme? Ja mēs aplūkojam AA vēsturi, sākot no tās pirmsākumiem 1935.gadā līdz pat šodienai, ir skaidrs, ka anonimitāte kalpo divām dažādām, tomēr vienlīdz vitālām funkcijām:

• personīgā līmenī, anonimitāte nodrošina visiem dalībniekiem aizsardzību pret to, ka viņus identificētu kā alkoholiķus, un tā ir drošība, kuru jaunatnācēji bieži uzskata par īpaši svarīgu;

• preses, radio, TV un filmu līmenī, anonimitāte uzsver visu tās biedru vienlīdzību Sadraudzībā, bremzējot tos, kuri citādi varētu ekspluatēt savu dalību AA, lai iegūtu atzinību, varu, vai personīgu labumu.

Sīkāku informāciju par iepriekš rakstīto var atrast AA literatūrā.

Pievienot ziedojumu