Nepieciešama palīdzība?    Zvani 27333523    raksti: aa@aa.org.lv 

ENG
RU

Konfidencialitāte un drošība

Mēs apzināmies, ka atnākšana uz savu pirmo sapulci prasa drosmi. Lūgt palīdzību nav viegli, tāpēc mēs esam apkopojuši dažus padomus, kas var noderēt, sākot apmeklēt Anonīmos alkoholiķus.

Ņem vērā, ka AA sapulces var atšķirties

Nav divu vienādu AA grupu. Grupas ir neatkarīgas un organizē sapulces, kā pašas vēlas. Sapulču formāti var atšķirties. (Vairāk par sapulču norisi lasi šeit.) Ne visi no mums ar pirmo reizi iejutās sapulcēs, lai gan ar daudziem tieši tā arī notika. Daži no mums bija gatavi runāt un pastāstīt par sevi uzreiz; citi sākotnēji tikai klausījās, līdz kļuva gatavi runāt paši.

Vienīgais nosacījums dalībai ir vēlēšanās pārtraukt dzeršanu

Daudzas grupas ieviesušas tradīciju pēc sapulces uzkavēties sapulces telpās vai kopīgi doties iedzert kafiju. Neformālas sarunas ir tikpat svarīga AA sastāvdaļa kā tas, ko runā sapulču laikā. Nebaidies pieņemt piedāvājumus aprunāties vai palīdzēt, apmainīties tālruņa numuriem, taču atceries, ka tas nav tavs pienākums. Ja kāds piedāvājums liek justies neērti, droši atsaki. Ja rodas šaubas, pajautā viedokli kādam AA biedram, kuram uzticies, vai neskaidrību gadījumā zvani uz mūsu informatīvo tālruni 27333523 vai raksti aa@aa.org.lv. Mēs tevi uzklausīsim un sniegsim papildu atbalstu.

Atceries, ka mēs sniedzam palīdzību bez maksas 

Mēs neesam profesionāļi un neprasām naudu par palīdzību un padomu. Tajā pašā laikā katrai AA grupai ir pašsaprotami izdevumi – telpu īre, kafija, tēja, cepumi utml. Tu ievērosi, ka sapulces laikā grupas biedri var vākt ziedojumus, kas nonāk grupas kasē un sedz šīs izmaksas. Ziedojumi ir pilnīgi brīvprātīgi un nav priekšnoteikums dalībai AA.

Katrs var palikt tik anonīms, cik vēlas

Tev nav jāatklāj nekāda privāta informācija par sevi, ja nevēlies. Ja nejūties ērti vienā grupā, droši uzmeklē citu – tu noteikti atradīsi grupu, kurā jutīsies visērtāk. Ja nejūties droši apmeklēt klātienes sapulces, vari sākumā izmēģināt kādu no sapulcēm internetā.

Pievienot ziedojumu